كيف پول كيف پول

چرم زيور آلات

دباغي با منش معدني (كروم)


دباغي 
با منش معدني (كروم) 
پيچيدگي توليد ، هزينه بالا براي توليد چرم به راه و روش گياهي منجر به بسط به كار گيري از مواد دباغي معدني در سال 1858 شد . قاعده حساس فعاليت همان قاعده پيشين است؛ حذف مولكول‌هاي آب از كلاژن و جايگزيني آن‌ها، ولي اين فرايند با استفاده از كروم كه امروزه رايج‌ترين ماده دباغي معدني است فراوان سريع‌تر از دباغي با روش گياهي انجام مبپذيرد .كل پروسه مي‌تواند به‌صورت قلم و در يك روز به پايان برسد و يون‌هاي كروم كه جايگزين آب ‌شده و به كلاژن متصل ميشوند دوچندان كوچك‌تر از مولكول‌هاي دباغي گياهي خواهند بود . اين امر به‌طوركلي باعث مي‌شود كه چرم تهيه‌شده از كروم نازك‌تر و نرم‌تر از چرم دباغي‌شده­ با شيوه گياهي باشد . بااين‌حال اين عمليات نظير استعمال از تانين هاي گياهي طبيعي نمي‌باشد و براي انجام آن آغاز پوست را در نمك‌هاي اسيدي قرار مي‌دهند تا كروم خوب تر در بين مولكول‌هاي كلاژن جاي بگيرد بعد از آن پوست را به مرحله pH طبيعي بازمي‌گردانند . اين روند نياز به به كار گيري از اسيدها و بقيه مواد شيميايي ازجمله خود سولفات‌كروم داراست كه در صورتي‌كه به‌درستي رئيس نشود، تأثيرات منفي بر محيط‌ زيست داشته . 


چرم‌هاي دباغي‌شده به رويه گياهي به‌طوركلي تجزيه‌پذير هستند، اما پروسه دباغي گياهي نياز به آب و مواد دباغي بيشتري نسبت به مراحل دباغي با كروم داراست . از سوي ديگر، چرم دباغي‌شده با كروم نمي‌تواند بازيافت شود، اما برخي از شركت‌ها هم اكنون كروم را از چرم بلااستفاده استخراج كرده و به دباغي‌ها به فروش مي‌رسانند تا مجدد استفاده شوند . امروزه حدود 90 درصد از چرم‌هاي دنيا از كروم تهيه و تنظيم مي شوند . استدلال آن هزينه پايين‌تر و همينطور نرم‌تر بودن و كمتر مهم بودن چرم‌هاي دباغي‌شده به وسيله كروم به لكه‌هاي آب مي باشد و اين زمينه سبب مي‌گردد كه آن‌ها را براي تنظيم لباس‌هايي مانند پالتو و كفش هاي چرمي و روكش اسباب يا اثاثيه نظير روكش صندلي خودروها ترجيح بدهند . 
كيف پول
دباغي با خط مش گياهي يادآور سنت و هنر صنايع‌دستي است، ولي تعداد تقريبا اندكي از دباغي‌ها امروزه بضاعت ساخت چرم دباغي‌شده با روش گياهي را دارند . زمان و مهارت مايحتاج در توليد اين مدل از چرم، آن را به يك ماده گران‌بها تبديل مي‌كند و اين سبب ساز كاهش تقاضاي آن ميشود . اين چرم يك چرم ضخيم و قابل‌انعطاف ميباشد و براي كالاهايي مثل كيف‌ها و كفشهاي دست دوز ايدئال خواهد بود . 


در ذيل نموداري اثر گذار جهت ساده‌تر كردن توضيحات بالا ارائه مي‌كنيم: چرم دباغي‌شده به‌وسيله كروم(صنعتي) 

چرم دباغي‌شده به روش گياهي 
در گونه هاي مختلفي از رنگ‌ها جان دار مي باشد . 

به 
استدلال راه دباغي، رنگ چرم‌هاي دباغي‌شده با روش گياهي معمولاً در ته رنگ‌هاي خاصي است 
رنگ 
آن يكنواخت باقي خواهد ماند 
به اين دليل كه ماده‌اي كاملاً آلي است، چرم دباغي‌شده با شيوه گياهي باگذشت دوران تغيير مي نمايد . 
نرم‌تر و تيره‌تر خواهد شد 
نرم‌تر و منعطف‌تر از چرم دباغي‌شده با خط مش گياهي است . 

داراي 
تداوم و استحكام عالي هست 
به اندازه زيادي در مقابل آب، لكه‌ها و گرما مقاوم است . 

نسبتاً به‌راحتي خراش مي‌افتد، ولي خراش‌هاي سطحي را مي‌توان زدود . 

الياف چرم دباغي‌شده با كروم به شكل الياف چرم دباغي‌شده به شيوه گياهي چشم نمي‌شوند . 

رايحه‌اي منحصر داراست - عطر شيرين و خاكي كه احتمالاً شما‌را به خاطره چرم مي‌اندازد اين بو بوي چرم دباغي‌شده به خط مش گياهي مي‌باشد . قرار دريافت كردن در معرض گرما براي طولاني‌مدت مي تواند موجب كم آب شدن و يا كنار گذاشتن خوردن آن شود . مقاوم در برابر آب نميباشد . آب مي تواند منجر توليد لكه‌ها يا اين كه علائمي بر روي آن شود كه درنهايت تبديل به چكيده از رنگ آن مي گردند . 
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/28 ساعت: ۱۴ توسط:leather20 :

چرم از دباغي وست جانوران

چرم از دباغي وست جانوران تهيه مي شود، چرم به دوسته سبك و سنگين تقسيم مي شوند، چرم ماده اي ميباشد كه در برابر خراشيدگي مقاومت كمي دارد، براي ارتقاء طول قدمت چرم مي بايست در حفظ آن توجه شود . 
چرم، جنسي ميباشد كه در دباغي پوست نپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست مي‌آيد . پروسه دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي متفاوت تبديل مي‌نمايد . چرم در تلفيق با چوب، پايهٔ فناوري باستانيان را شكل مي‌داده است . صنعت چرم و صنعت خز با هم متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد نپخته مورد به كار گيري در هر كدام پيداست . 
كيف پول
مواد ناپخته زمينه استعمال در صنعت چرم، محصول ها فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌كه گوشت قيمت بيش‌تري از پوست دارااست . مواد خامي كه در صنعت خز به‌كار گرفته مي‌شوند، قيمت بيش‌تري از گوشت دارا هستند و به همين خاطر گوشت به تيتر يك متاع جانبي تلقي ميشود . تاكسيدرمي اجازهٔ به كار گيري از پوست حيوان ها را به انسان مي‌دهد، البته مهم‌تر از پوست‌شان، سر و منتخب از پشت آن‌هاست . 

پوست‌ها و پوست‌هاي نپخته در توليد چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا‌هستند . چند روش وجود داراست كه در نتيجهٔ آن‌ها، پوست جان دار به يك مادهٔ انعطاف‌پذير و سفت به نام چرم تبديل مي‌شود . 

دسته 
بندي چرم چرم 
حلال به طور بخش اعظم به دو گونه تقسيم مي‌شود 
چرم 
سبك: معمولا 
به چرم‌هايي گفته مي گردد كه از پوست گوسفند، بز و مانند آن بدست مي آيد 
چرم 
سنگين: به طور معمول به چرم‌هايي گفته مي‌شودكه از پوست گاو، گاوميش، شتر و مانندآن استحصال شده مي باشد . 
اما 
توليد ها ديگري از پوست حيوان‌ها ساخته مي‌شود، مانند: جير، نبوك، اشبالت يا توليد ها جديدتري چون دبل فيس، كرك ، ناپلان ، روستيك و … تفاوتها و خصوصيات چرم و ساير مشتقات پوست . 

چرم: براي ايجاد آن از تراز روي پوست ـ پس از زدودن گيسو ـ استفاده ميشود . بعد از آن از مرحله دايكراست، كه رنگ نفوذي قضيه حيث در آن تامين شده است، طي عمليات فينيشينگ ،رنگ به وسيله پيستوله‌هاي خودكار بر روي آن پاشيده مي‌گردد . در اكنون حاضر حلال عمده رنگ‌ها و لاك‌هاي مصرفي در توليد چرم، آب مي‌باشد . 

جير: از لايه تحت پوست حيوان ، به دست ميايد . توليد جير با اعتنا به مدل سفارش، ممكن مي باشد زير عمليات شيميايي و مكانيكي مختلفي قرار گيرد . 

نبوك: از روي پوست به دست ميايد . به عبارتي سطحي كه گيسو حيوان روي آن ميرويد . 
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/24 ساعت: ۱۷ توسط:leather20 :

۱۰ راه و روش تفكيك چرم ارگانيك از چرم مصنوعي

۱۰ 
راه و روش تفكيك چرم ارگانيك از چرم مصنوعي

امروزه به بركت چين، تقلبي هر چيزي را مي توانيد به راحتي پيدا كنيد . به طوري كه در شراي يك روز در آينه نگاه كرديد و ديديد روي پيشاني تان متن “Made In CHINA” نبايد تعجب فرمائيد . خيلي ها هم هستند كه با علم به اين تقلب گسترده، از آن سو استعمال مي نمايند . به عنوان مثال فروشنده به هفت جد و آبادش قسم و سوگند مي خورد كه فلان آيفون بدون واسطه از كاليفرنيا آمده، اما آنگاه از يك هفته متوجه “Made in CHINA” ريز بر پشت تلفن همراه مي شويد و مي فهميد كه آيفون 6 جديدتان چيزي جز “آيفون 60” نمي باشد . در حالتي كه سال جاري قصد خريد كاپشن يا هر چيز ديگر چرم داريد نيز اين نكات را بخوانيد كه به جاي چرم ارگانيك گاو و گوسفند، عصاره چرم دايناسورهاي منقرض شده را تهمت نيندازند . درصورتي كه هم قصد خريد چرم نداريد، مطمئناً با ارزش هاي فوق العاده فستيوال باميلو به طبع يكي مي خريد . بياييد رو راست باشيم، همه بايد محصول ها چرمي داشته باشند، مخصوصاً ما ايراني ها كه صنعت چرم مان، يكي از قديمي ترين صنايع ميباشد . 

كيف پول
چرم از دباغي پوست حيوانات متعدد مثل گاو، گوسفند، شترمرغ، كروكوديل، مار و چه بسا كوسه! تهيه و تنظيم مي شود . دباغي به فرآيندي اطلاق مي شود كه طي آن پوست حيوانات را در مواد شيميايي و گياهي متفاوتي مي خيسانند تا استمرار بيابد . 

چرم مصنوعي PVC «پي وي سي» و PU «پلي اورتان» تركيبي از يك لايه روكش به نام Skin و يك لايه اسفنج از محصول PVC يا PU مي باشد كه بر روي پارچه پوشش داده مي شود . محصول به دست آمده از اين رويكرد همان ظواهر و احساس چرم طبيعي را دارد و از طرفي چرم تصنعي و مصنوعي ارزانتر و مزاياي يگانه خود را دارد . 

تفاوت 
چرم تصنعي و مصنوعي و طبيعي چرم 
طبيعي 1- 
برچسب چرم اوليه اين كه محصول ها چرم ارگانيك دارنده نشان يا اين كه مهر نشان دهنده ي ارگانيك بودن چرم به فعاليت گرفته گرديده در تهيه ي جنس مي باشند . ولي در حالتي كه چرم تصنعي ايجاد مي شود، برچسب تقلبي هم ساخت مي شود!! تمام برندها از اين قانون پيروي مي‌كنند و فقط در صورتي كه جنس كاملا چرم طبيعي باشد از اين تگ ها به كار گيري مي‌كنند . با اين درحال حاضر مي بايست موردها بعدي را نيز در حيث بگيريد تا به جز تشخيص چرم ارگانيك ، تشخيص دهيد كه برند نيز اوريجينال و كليدي ميباشد . 

2- 
بوي چرم دوم بوي مال مي باشد . چرم طبيعي داراي بوي يگانه خودش مي باشد كه توليد ها كليدي از نحوه اين رايحه قابل شناسايي مي‌باشند . البته هر گردي كه گردو نيست، بازهم احتمال ايجاد عطرهاي مصنوعي براي بودار كردن چرم هاي تصنعي و مصنوعي وجود دارد . 

3- 
بها چرم سوم، چرم طبيعي دوچندان گرانقيمت خيس از اشكال چرم مصنوعي مي باشد . البته بازهم ممكن ميباشد افراد سود جو چرم هاي تصنعي را به ارزش چرم هاي طبيعي به فروش برسانند . 

هنگام خريد محصول ها گرانقيمت بايد حواستان را توده فرماييد و پايين و بم فرآورده را اسكن نمائيد تا از عيوب احتمالي و اصل بودن مال مطلع گرديد . هوشمندانه خريد فرماييد . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/7 ساعت: ۱۸ توسط:leather20 :