كيف اداري كيف اداري

چرم زيور آلات

چرم حاصل از دباغي

توصيف 
چرم چرم حاصل از دباغي ( TANNING ) پوست حيوان‌ها متفاوت ميباشد كه با كمك مواد ويژه و شيميايي گياهي ، و طي عمليات يگانه از وضعيت ابتدايي خويش خارج شده و از پوست فساد پذير كلاژن به پوست مقاوم ( چرم ) مبدل مي گردد . 
كيف اداري
تعريف 
محصول پوست 
خام مراد از پوست ناپخته همان پوست حيوان كشته گرديده بدون انجام عمليات محافظ ( دباغي ) روي پوست مي باشد . بطور كلي پوست هاي پستانداران قليل و بيش مشابه بوده و دربرگيرنده سه لايه حياتي بيروني ، كوريوم ( كوتيس ) و ساب كوتيس مي باشد . لايه كوريوم ۸۵ درصد از ضخامت كل پوست را در بر گرفته و به همين جهت در روند دباغي از اهميت زيادي برخوردار ميباشد . 
سالامبور 
پوست اسيدي شده يا سالامبور ، اصطلاحا به پوستي اطلاق مي گردد كه عمليات خيساندن ، آهك زني ، جداسازي پشم ، لش زني ، آهك زدايي ، آنزيم دادن و اسيدي كردن ، بر روي آن انجام شده باشد . سالامبورها براساس اندازه و كيفيت به درجات گوناگون طبقه بندي مي شوند كه جهت ساخت كالا مرغوب ، ضروري مي باشد سالامبورهاي زمينه مصرف از گونه مرغوب انتخاب گردند . وزن متوسط سالامبورها با دقت به جور پوست حيوان متعدد مي باشد كه به طور مثال وزن متوسط هر سالامبور گوسفندي ۱/۱ كيلوگرم و سالامبور بزي ۰/۹ كيلوگرم مي باشد . 
كراست 
كراست ، اصطلاحا به چرمي اطلاق مي شود كه همه فرايند چرم سازي ، بجز عمليات تكميلي ( Finishin ) بر روي آن انجام شده است . كراست مي تواند از پوست ناپخته حيوانات گوناگون ، بدست آيد . در حقيقت كراست همگي خواص مربوط به چرم را از نظر دارا بودن انعطاف ضروري و عدم فسادپذيري دارا مي باشد . ولي هنوز جهت كاربردهاي آخرين آماده نمي‌باشد ، به عبارت ديگر كراست مستقيما در ساخت مصنوعات چرمي به عمل برده نمي شود ، بلكه خود بعنوان ماده اوليه حياتي چرم آخري از كراست به حساب مي آيد . همينطور بايستي اشاره داشت كه طبقه بندي كراست براساس پارامترهاي متعدد اعم از پوست مصرفي در ساخت آن ، كاربرد آخري آن و هم تكنولوژي ساخت انجام مي پذيرد . 
چرم 
چرم عبارتست از پوست حيوان‌ها و جانوران كه توسط پاره اي مواد شيميايي و اعمال فيزيكي و شيميايي از موقعيت ابتدايي خارج گرديده و به چهره اثبات و فسادناپذير در آمده ميباشد . به عبارت ديگر ، چرم به پوستي اطلاق مي گردد كه تمامي مراحل چرم سازي اعم از دباغي و هم عمليات تكميلي (Finishing) بر روي آن انجام شده باشد . بطوريكه بتوان از آن جهت ايجاد گونه هاي مصنوعات چرمي نظير ( كيف ، كفش ، جامه ، كمربند و …) استفاده نمود . 
اشكال 
ماركهاي فرنگي و داخلي جان دار در بازار ايران چرم شهر مشهد مقدس ، پارس ، شكوه و شهناز از گزاره مارك هاي داراي شهرت چرم داخلي مي‌باشند و در دربين مارك هاي خارجي هم مي بضاعت و توان به D&G , Gucci , manqo Zara اشاره نمود كه اكثر اوقات توليد كشورهاي ايتاليا ، تركيه ، ايالات متحده و كره ميباشند كه در اين في مابين توليدات ايتاليا گرانترين اين كالاها به شمار مي فرايند . چرم هاي مشكي ، كرم و قهوه اي با بيشترين استقبال روبه رو بوده و رنگ هاي قرمز رنگ و صورتي در مقام هاي بعدي جاي دارا‌هستند . 

گونه هاي چرم را به چرم گاوي ، گوسفندي ، بزي و چرم گوساله ، گاو ميش ، شتر مرغ ، سوسمار ، مار و … تقسيم مي شوند كه در اين في مابين چرم سوسمار گران ترين و چرم بز ارزان ترين هستند كه در مرز و بوم ما چرم سوسمار به ندرت موضوع استعمال قرار مي گيرد و اغلب محصول ها توليدي داخلي از چرم گاو و گوسفند تنظيم مي شوند . 

چرم هاي بز و گوسفند ، چرم هاي سبك و چرم گاو و گاو ميش از مدل چرم هاي سنگين وزن ميباشند كه هر كدام كاربرد يگانه خويش را دارا هستند . 
هر چه ميزان كار و پرداخت روي چرم عمده باشد ، به همان نسبت نيز چرم قيمت و
برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/12/1 ساعت: ۱۴ توسط:leather20 :

چگونه لكه جوهر را از لباس، فرش و چرم پاك كنيم؟

احتمالا تاكنون براي پاك كردن لكه جوهر به دردسر افتاده باشيد . در باميلوبلاگ شما را با روش‌هاي منزه كردن لكه جوهر از سطح ها متفاوت آشنا مي‌كنيم . 

كيف اداري
لكه جوهر يكي از سمج‌ترين لكه‌هاست و خصوصاً در صورتيكه سر و كارتان با نوشتن و طراحي‌كردن باشد يا طفل بازيگوشي در منزل داشته باشيد ممكن ميباشد گرفتارتان نمايد . يك لحظه غفلت و حواس‌پرتي كافي مي باشد تا لباس‌ها و وسايلتان به لكه جوهر مزين شوند . خيلي از آقايان عادت دارند كه قلم و روان‌نويس‌شان را در جيب بلوز يا اين كه كت قرار دهند و خيلي وقت‌ها مداد به خرقه رنگ پس مي دهد . آيا با طرق پاك كردن لكه جوهر آشنا هستيد؟ در اين مقاله قصد داريم به ترفندهاي سادۀ لكه‌بري اشاره كنيم . پيش از هر چيز مي بايست توجه نمائيد كه جوهر حاوي رنگ‌دانه ميباشد و حلال رنگ نيز روغن يا الكل مي باشد . توصيه مي‌گردد كه از دست‌كاري لكه، پخش كردن آن و به تعويق انداختن لكه‌بري پرهيز كنيد . پيش از لكه‌بري خرقه را نشوييد چون با اين‌كار لكه‌هاي سخت‌تري ايجاد ميكنيد . استعمال از آب گرم نيز قدغن ميباشد . اين مقالۀ مختصر شيوه هاي ساده‌اي براي زدودن لك جوهر از سطح ها متفاوت در اختيارتان قرار مي‌دهد و اميد‌است‌ راهگشا باشد . لطفاً با باميلو وب لاگ همپا باشيد . واي نه، انگار جوهر مداد به كيف يا جيبت نشت كرده . ببين، اين لكۀ چغل فعاليت بچه‌هاست . داشتند رنگ‌آميزي مي‌كردند كه از سر شيطنت، حواس‌پرتي يا اين كه بدشانسيِ من اين‌جا، اين شكلي شد . حتماً اين عبارات به گوشتان خورده . هر لحظه ممكن هست چنين اتفاقي بيفتد و باعث دردسر شود . مدام لكه‌هاي جوهر به همين آساني ساخت مي گردند و از بين بردنشان سهل وآسان به حيث نمي‌رسد . در اين مقاله قصد داريم نحوۀ منزه كردن لكه‌هاي جوهر را از اشكال پارچه توضيح دهيم . ميخواهيم از موادي استعمال كنيم كه در هر خانه‌اي يافت ميگردد . نترسيد . جاي نگراني نيست . واجب نمي‌باشد به روش‌هاي عجيب و غريب متوسل گرديد . با اين ترفندها به سادگي از شر لكه‌هاي لجوج خلاص خواهيد شد . 

گذشته 
از هرچيز مي بايست اعتنا فرمائيد كه 

لكه‌هاي جوهر غالباً سرسختند و مي بايست براي از در بين بردنشان به لكه‌برهاي كاركشته رجوع و برگشت كنيم . ممكن است از اين بترسيد كه با اين عمل رنگ پارچه تغيير تحول نمايد . پس بهتر ميباشد در مقدمه اين كار را روي يك تكه پارچۀ منزه آزمون فرمائيد و درصورتي كه رنگ پارچه تغيير‌و تحول كرد، از شيوه ديگري به كارگيري كنيد . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/15 ساعت: ۱۶ توسط:leather20 :

چرم مصنوعي

مبلمان چرمي بخصوص چرم طبيعي در سالهاي اخير قضيه استقبال زياد زيادي قرار گرفته كه اين دستور توليد كنندگان را بر آن داشته تا در اين قضيه اقدام به سرمايه گزاري كلاني نمايند و مصرف كنندگان با علم و دانايي از خاصيت عالي چرم طبيعي از اين مال (مبل چرم طبيعي )استقبال چشمگيري بعمل آورده و با

كيف اداري

عنايت باينكه چرم طبيعي قيمتي حدود 8تا10برابرگرانتر از چرم تصنعي و مصنوعي دارااست كماكان مورد بخت مصرف كنندگان محترم است خاطره آوري مي شود مبل چرم تصنعي با دقت به ارزان بودنش واينكه بضاعت خريد اكثريت مصرف كنندگان فروش بيشتري دارد بديهي مي باشد كساني كه از توان مالي بيشتري برخوردارند چرم طبيعي را ترجيح عرضه ميكنند چونكه عمر عمده مبل چرم طبيعي (2تا4برابرمبل چرم مصنوعي بستگي به نگهداري)گرانتر بودنش را جبران مي نمايد چرم ارگانيك علاوه بر طولاني خيس بودن عمرش مزاياي ديگري داراست كه ذيلا به عرض مي رسد . مبل چرم طبيعي بدليل آنكه چرم آن از پوست حيواناتي مانند گاو و گاوميش و بوفالو و گاها براي مبلهايي كه چرم آن‌ها از تكه هاي كوچكتري استفاده مي گردد از پوست بز به كارگيري مي گردد علاوه بر استحكام و عمر بسيار با پوست انسان هارموني داشته بعنوان نمونه درصورتي كه كسي آلرژي پوستي داشته باشد و بدون جامه روي مبل چرم ارگانيك بخوابد و يا اين كه بنشيند ساخت آلرژي نميكند ولي چرم تصنعي چون از مواد شيميايي فرآوري مي‌شود ممكن است عكس العمل نشان دهد و چرم و پوست طبيعي درست مانند پوست انسان تنفس داشته كه سبب عرق نكردن و يا اين كه كمتر عرق كردن خواهد شد با اينگه تراز چرم بارها رنگ ميگردد وتحت فشارو حرارت بالا سطح آن سيقل و واتر پروف مي گردد گشوده هم مانع از تنفس چرم كه امري ذاتي مي باشد نمي‌شود در ضمن همگي موادي كه در فراوري چرم (تبديل پوست خام به چرم) و رنگ آميزي آن به كار گيري مي شود پايين حيث مهندسين كار آزموده و با استعمال از تكنولوژي پيشرفته از شايسته ترين توليد كنندگان عالم نظير بايرآلمان و سيبا گايگي سوييس و امثالهم تهيه و تنظيم مي‌گردد كه در اين روند طولاني و پيچيده چرمي بنام چرم مبلي تهيه و تنظيم ميگردد كه چه بسا مصرف كنندگان محترمي كه در اين قضيه تخصصي ندارند هم با لمس وكشش وبوييدن و نگاه كردن تا حد زيادي به كيفيت عالي چرم پي خواهند پيروزي . 
چرم 
مصنوعي يادآور ميگردد چرم تصنعي و مصنوعي با توجه به ارزانتر بودن آن نسبت به چرم طبيعي كه تفاوت بها فاحشي دارد با اين كه چرم تصنعي به غير از ظواهر آن هيج شباهتي چه از حيث كيفيت و چه از لحاظ خاصيت با چرم ارگانيك ندارد (چونكه تماما از مواد تصنعي و مصنوعي و شيميايي فراوري مي‌گردد) حد اقل در طول 30 سال گذشته رفته رفته جاي خويش را در بازار هر روز بيش از پيش باز كرده و راه بخش عظيمي از توليدها چرمي نظير كفش، كيف، كمربند، مبل و غيره را بخود اختصاص داده و اصلي ترين استدلال اين استقبال بضاعت و توان خريد بخش بخش اعظم اي از مصرف كنندگان مي‌باشد كه از بنيه مالي بالايي برخوردار نيستند . 
به هر هم اكنون با توجه به استقبالي كه از طرف مصرف كنندگان با شخصيت در مورد چرم تصنعي در اين سي و اندي سال وجود دارااست ما را بر آن داشته تا مبادرت به واردات و پخش محصولات خارجي و چه بسا داخلي كه دست پاره اي هم از محصولات فرنگي ندارند نموده و تقاضاها و سفارشات مشتريان گرامي را پاسخگو بوده و هستيم . ولي در رابطه با چرم مصنوعي هم توليدات براي مصارف مختلف منفاوت بوده مثلا چرمي كه براي كفش ساخت گرديده براي مصرف مبل مطلوب نمي باشد لدا بديهيست كه هر چرمي از آغاز براي مصرف خاصي نوليد مي گردد . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/13 ساعت: ۱۳ توسط:leather20 :

كيف چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد

كيف 
چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد! در: 
اسفند ۰۶, ۱۳۹۶در: مد و استايل چاپ ايميل كيف 
چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد! كيف چرم دوشي يكي از اسباب جانبي كاربردي و مفيدي هست كه تقريباً در بوفه خرقه هر شخصي پيدا مي شود . در دربين اشكال كيفها، كيف دوشي به خاطر روش به كار گيري مضاعف كاربردي و كارراه انداز مي باشد . خانمي كه بدون چاره مي‌باشد علاوه بر به همراه داشتن اسباب و اثاث لازم خود، مراقب خردسالان خود هم باشد يا شخصي كه پس از سا‌عتها كاري براي منزل خود خريد كرده و آن ها را حمل مي‌كند، نياز به يك كيف دوشي دارا‌هستند تا بتوانند از دست‌هاي خويش راحتي استفاده كنند . 

كيف اداري
خوب تر هست گزينش يك كيف دوشي مناسب، زيبا و آسان بر پايه معيارهاي خاصي انجام گيرد كه در ادامه به اين مورد ها اشاره مي كنيم . 

خريد 
گونه هاي كيف دوشي به كار گيري از كيف دوشي منحصر به فرد به مردان يا زنان نميباشد و كليه مي توانند به آساني و در حالت متعدد از اين گونه كيف منفعت ببرند . به كارگيري از كيف دوشي در هجرت هم تلاش متعددي داشته و امنيت بيش‌تري را تأمين مي‌نمايند . 

كيف دوشي همان طور كه از نامش پيدا است، اكثر زمان ها بر روي كتف قرار داراست . بنابراين، دسترسي آسوده به محتويات كيف در حالتي كه هنوز بر شانه آويخته هست يكي از ضروري‌ترين نكاتي مي باشد كه بايستي به آن اعتنا گردد . محل قرار گيري جيب‌ها و زيپ‌ها بايستي به گونه‌اي باشد كه بتوانيد در وضعيت معلق به آن‌ها دسترسي داشت باشيد و به راحتي آنان را گشوده فرمائيد . 

كيف 
چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد! خوب تر مي باشد بعضا از جيب‌ها و ترجيحاً جيب حياتي كيف به فيس آهن ربايي باز و بسته شود . اكثر وقت ها اين كيف‌ها دارنده دو يا يك‌سري جيب داخلي مي‌باشند كه از ميانه به يكديگر متصل بوده و فضاي كافي را براي قرار دادن شي ها گوناگون در اختيارتان قرار مي‌دهند . بعضي از كيف‌هاي دوشي اساساً باز بوده و دارنده هيچ نوع چفت و بستي نيستند . گرچه استفاده از اين نوع كيف فراوان آسان‌تر است، اما ايمني كم‌تري داشته و به فعاليت بردن آن ها امن نمي‌باشد . 

يكي ديگر از نكات مهمي كه در گزينش كيف دوشي بايد در حيث گرفته شود، تعداد جيب‌هاي آن و دارا بودن فضاي مناسب براي حمل اسباب جانبي و شي ها متفاوت مي‌باشد . شما به تيتر يك مصرف كننده بايستي فضاهاي متعددي را در اختيار داشته باشيد تا بتوانيد وسايل گوناگون خود را به نيكي طبقه بندي كرده و آن‌ها را از يكديگر تفكيك نماييد تا در فيس نياز بتوانيد به راحتي به آن ها دسترسي داشته باشيد . 

كيف 
چرم دوشي و باري كه از دوش ما برمي‌دارد! علاوه بر آن چه كه گفته شد، لازم ميباشد كه يك كيف دوشي داراي بند سفت و در عين حال، راحتي باشد كه به آساني پاره نشود و به شانه‌هاي شما نيز جراحت نزند . خوبتر هست اين بند، پهن بوده و طول آن نيز قابل تهيه باشد . به كارگيري از زنجير يا اين كه برخي بندهاي باريك اصلاً مطلوب نيست . چرا كه به آساني مي‌توانند موجب زخم ديدن شانه‌هاي شما گردند . . براي داده ها عمده در اين مسئله مي توانيد مطلب « به چه شكل با تعيين كيف دوشي مناسب از آسيب به ستون فقرات دوري كنيم؟ » را بخوانيد . 

در اين نصيب مي توانيد گونه هاي كيف‌ دوشي از چرم طبيعي را در مغازه اينترنتي نوزده مشاهده كنيد . سفارش ميگردد كه در چهره امكان به وزن نهايي كيف دوشي خويش دقت كرده و از قرار دادن هم بازه زماني يك‌سري كالاي سنگين وزن در آن اجتناب كنيد . زيرا يار داشتن يك كيف دوشي سنگين وزن مي تواند موجب پيدايش مشكل ها گوناگوني از قبيل درد گردن، درد شانه، درد پشت، سردرد، درد دست و… . بخش اعظمي ديگر گردد . 

پس، خوب تر هست در عين حالي كه در زمينه صرف دارايي و تعيين كالاي خريداري گرديده اعتنا مي‌نمائيد به تندرست خويش نيز اعتنا كرده و توصيه‌هاي مربوط به آن را جدي بگيريد . 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>
+ نوشته شده: 1397/11/6 ساعت: ۱۵ توسط:leather20 :