چرم زيور آلات چرم زيور آلات .

چرم زيور آلات

چرم

چرم: 
چرم به همراه سنگ و چوب از قديمي‌ترين عناصري ميباشد كه در سرويس بشر بوده ميباشد . 

يا اين كه مي بضاعت و توان اظهار‌ جنسي مي‌باشد كه در دباغي پوست ناپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست مي‌آيد . 

روند دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ طبيعي پايدار، مستمر و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي متفاوت تبديل ميكند . 

از دوران هاي مضاعف دور براي پوشش مورداستفاده مي باشد كه اين مراحل تا به درحال حاضر حاضر ادامه داشته مي‌باشد . 
كيف زنانه
هر چند با توجه به قيمت فراتر آن نسبت به ديگر توليدات عرضه شونده در بازار مي توانايي بيان كرد كه درصد يه خرده از بازار را به خويش اختصاص مي دهد . 

ولي بايستي در حيث داشت كه كماكان در بخش اعظمي از نقاط جهان از محبوبيت خاصي برخوردار هست . 

همينطور مي‌توان بيان كرد چرم جزو الياف كاملا ارگانيك مي باشداز اين رو استفاده از آن امري واضح هست . با توجه به اين‌كه به نوعي پوست حيوان‌ها مي باشد و شبيه پوست انسان خوي كرده و دارنده منافضي مي باشد كه موجب تهويه فراوان خوب در هنگام تعريق مي باشد .پس مي تواند ماده نخستين مناسبي براي ايجاد كفش باشد و به جذب تعريق پا بپردازد به نوع اي كه از ايجاد بوي بد دوري كند .بايد در حيث داشت كه در ضخامت هاي مختلفي وجود دارااست و مي تواند براي تلاش متعدد استفاده شود . چه بسا با توجه به ذوق و سليقه شخصي در ساخت وسايل به عمل رود . به طور نمونه ضخامت چرم گاو و بز گوناگون مي‌باشد . 

انواع 
چرم 


مي بايست به اين فرمان توجه داشت كه چرم داراي استحكام خوبيست به ميزان اي كه مي توان با استعمال از آن اتومبيل را بكسور كرد و همينطور در برابر حرارت بدون واسطه آتش مقاوم ميباشد و آتش نمي گيرد .در عين اكنون دارنده قدمت طولاني نيز ميباشد . 

از اين رو توليد ها چرمي را مي توان براي سالهاي متمادي زمينه استفاده كنيد . 

نكته كليدي اينست كه استعمال مداوم از انواع تصنعي و مصنوعي بدليل امكان وجود مواد مضر سفارش نمي شود . موارد 
زمينه استفاده چرم در صنعت پوشاك: شلوار ، كراوات ، دستكش ، كت ، كاپشن و كفش و دامن و بوت و نيم بوت و همچنين در توليد كيف ، روميزي ، تابلو (نقاشي روي چرم) كيف دستي و مبلغي ، پادري ، جاكليدي و فريم گوشي و گوشواره و … به كارگيري نمود . ويژگيهاي 
انواع چرم: ۱- 
گاوي و گوساله اي: 
داراي الياف متراكم مي‌باشد به همين عامل مقاومت بالايي دارد، تراز آن صاف و در اصطلاح فارغ از گرين مي باشد . 

بر پايه مسئله مصرف به رخ نرم و خشك در ضخامت هاي مختلف ارائه مي شود . 

كاربرد همگاني آن در تهيه كفش و گونه هاي كيف گهگاه در تنظيم خرقه و دستكش نيز از آن استفاده مي گردد . 

۲- 
گوسفندي و بره اي: 
تراكم الياف آن به نسبت ساير چرم‌ها ناچيز مي باشد . تراز آن نظير چرم گاوي صاف هست . 

لطافت و سبكي آن سبب گرديده كه بصورت عمده در جامه و دستكش قضيه به كارگيري قرار گيرد . 

۳- 
بزي: 
تراكم الياف آن به نسبت به گونه گاوي كمتر اما از نوع گوسفندي دارنده تراكم بيشتري هست . 

مقاومت بالايي داردومحل خروج موي به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از بقيه گونه هاي آٰن قابل تشخيص مي باشد .با توجه به كاربرد آن به دو صورت نرم و كم آب ارائه مي شود . موردها مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد . 

۴-فول 
گرين: 
چرمي كه لايه لايه نشده و يا روش آن ساييده نشده باشد كه عموما از گونه هاي پوستها ساخت مي شود . 


خواسته از رويه،محل رويش پشم يا اين كه مو حيوان مي باشد) 
۵-جير: 

نوعي چرم با تراز صاف و مخمل مثل مي باشد كه در تهيه و تنظيم برخي محصول ها مي تواند زمينه استفاده قرار گيرد . عموما از پوستهاي بزي و گوسفندي توليد ميشود . 

۶-اشبالت(لايه لايه كردن): لايه زيرين پوست گاو ميباشد كه به تيتر جير گاوي عرضه مي شود . 

۷-نبوك: 

در صورتيكه در تهيه چرم از چرم فول گرين استفاده شوداما رخ چرم ساييده شود چرم نبوك بدست مي آيد كه نسبت به جير و اشبالت دارنده تراكم الياف بيشتري بوده و ظواهر يكنواخت‌تر و زيردست نرم‌تري نيز دارااست . 
برچسب: كيف زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۵۵:۴۰ توسط:علي پور موضوع:

ابزار هاي چرمي

وجود واژه‌هايي نظير اديم، كيمخت، ساغري، تيماج، سختيان در لهجه فارسي پيشين از اسلام و همچنين وجود كلمه و واژه هاي داراي ربط با وسايل و ابزار هاي چرمي نظير سختك، كمربند، انگشتيان، مشك و … در متن ها سابق نشان دهنده استعمال گسترده از چرم در كشور ايران پيش از اسلام است . چرم از پوست حيوانات زيادي تهيه و تنظيم مي شود و تقريبا از مقدمه با بشريت هم پا بوده است . طي سالها و با ترقي بشر، اشكال گوناگون چرم به وجود آمده اند كه مي توانيد در اين مطلب مطالعه نمائيد . 
كيف اداري

مقالات مرتبط چه‌طور 
قدمت كيف هاي چرم را افزايش دهيم؟ به چه شكل 
كفش چرمي را پاك كنيم؟ سه 
راه و روش راحت براي محافظت از كفش ها براي اين كه به طيف وسيعي از محصول ها اوريجينال دسترسي داشته باشيد و نگران تقلبي بودن آن نباشيد كافيست به فروشگاه اينترنتي باميلو مراجعه نماييد . 
مشاهده 
ليست بها توليدات اوريجينال مد و فشن leather-goods-from-florence-and-italy 
[1600x1200] 
جنسي است كه از دبّاغي پوست ناپخته جانوران، به‌ ويژه گاو به‌ دست مي ‌آيد . فرآيند دبّاغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ي طبيعي پايدار، دايمي و انعطاف ‌پذير جهت كاربردهاي گوناگون تبديل مي‌ نمايد . چرم و تركيبش با چوب، شالوده هاي تكنولوژي باستان را شكل مي‌ اعطا كرد . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متفاوت ‌اند . پوست‌ ها و پوست‌ هاي خام در ساخت چسب و ژلاتين هم كاربرد دارا‌هستند . از تركيب پوست جانوران با مواد گوناگون مثل زاج سفيد، پوست درخت صنوبر، كاج، بلوط، فندق، كائوچو، سماق و مواد شيميايي ديگر، فرآورده انعطاف پذيري به نام چرم به دست مي آيد . 

دباغ 
منزل اي در مراكش دباغ 
خانه اي در مراكش تاريخچه 
چرم در ايران به متن ابن يمين ايرانيان باستان از پوست حيواناتي نظير گاوميش و گاو و گوسفند براي تاليف برروي آن به كار گيري مي‌كردند وابن يمين در نوشته‌ها يش بر تاليف امر هاي داريوش بر روي چرم اشاره كرده هست . بنا بر برخي روايات اوستا را بر دوازده هزار قطعه پوست گاو متن بودند .همچنين پوست ن÷وشته‌هايي كه در اورامان كردستان يافت شده و در موزه بريتالنيا محافظت ميگردد نشان دهنده استفاده از پوست براي نگارش در دوره اشكانيان هست . 

قرآن 
كهن نگل، كه با خط كوفي بر پوست آهو نوشته شده قرآن 
كهن نگل، كه با خط كوفي بر پوست آهو نوشته شده نوشته‌ هاي خواجه رشيد الدين مربوط به دوران پس از يورش مغول، نشان‌ گر رونق تجارت چرم و پوست در جمهوري اسلامي ايران بوده است، اين ورقه ها گواه شهرت برخي شهرها مانند تبريز و شيراز در اين زمان است . در دوره قاجار، همدان راءس اصلي ساخت نوعي چرم، مشهور به “چرم همداني” بوده، كه از پوست گوسفند تهيه مي‌ شد . در سال ۱۲۶۷ از گزاره كارهايي كه امير كبير به نمايشگاهي در لندن فرستاد، پوست بود . به علاوه در اين دوره صادرات پوست و چرم، از اكثر وقت ها شهرهاي ايران به روسيه و عثماني و هند رونق دوچندان داشت . علاوه بر همدان، شهرهاي تبريز و اصفهان هم در توليد و صادرات چرم سهم به‌ سزايي داشتند . اولي كارخانه چرم سازي كشور‌ايران در سال ۱۳۰۸ خورشيدي در شهر تبريز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان نيز كارخانه‌ هايي تاسيس شدند . 

اولي 
كارخانه ي چرم ايران-تبريز او‌لين 
كارخانه ي چرم ايران-تبريز براي اينكه به طيف وسيعي از توليدات اوريجينال دسترسي داشته باشيد و نگران تقلبي بودن آن نباشيد كافيست به مغازه اينترنتي باميلو مراجعه فرمائيد . 
مشاهده 
ليست قيمت توليدها اوريجينال مد و فشن اشكال 
چرم چرم 
سبك 
چرمي مي‌باشد كه از پوست حيواناتي نظير گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد كه دوچندان ظريف و نازك ميباشد و به همين علت هم در ايجاد محصولاتي مثل لباس، كاپشن و دستكش به كارگيري شده و از نوع كيفيت ذيل خيس آن به تيتر آستري كفش و جامه استفاده مي گردد . 

چرم 
سبك 
چرم 
نصفه سنگين 
به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي نظير كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد و به علت كيميا و گران ارزش بودن اكثر در توليد محصولاتي كه جنبه دكوري دارا هستند و يا گران قيمت محسوب مي شوند موضوع به كارگيري قرار مي گيرد . 

چرم 
شترمرغ چرم 
شترمرغ چرم 
كروكوديل چرم 
كروكوديل چرم 
سنگين 
به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند گاو ،گاوميش ،گوساله و شتر و …به دست مي آيد . چرم سنگين وزن شايسته ترين دسته جهت استعمال هاي معمول مي باشد و داراي بيشترين مقاومت و زيباترين فيس در ميان ديگر انواع مي‌باشد . اين دسته چرم به علت استحكام و مقاومت بالا به مصرف در زيره و راه و روش كفش ،ساخت كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي خودرو آلات صنعتي و …مي رسد . 

برچسب: كيف اداري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۲۱:۰۶ توسط:علي پور موضوع:

دانستني هايي درباره «چرم»

دانستني 
هايي درباره «چرم» يكي از لبريز كاربردترين توليد ها طبيعي زيباي 
همه‌كاره! مولف 
: عليرضا كاردار چرم تقريبا از اولِ تاريخ فرهنگ وتمدن با بشر بوده هست . از همان هنگامي كه انسان‌ها براي پوشش يا اين كه ساخت ابزار از آن به كار گيري مي‌كرده‌اند تا امروز كه به تيتر يك عدد از لوكس‌ترين مواد براي دوخت لباس، توليد كيف و كفش و اسباب ديگر و حتي تزيين لوازم خانه و اتومبيل استعمال مي شود . چرم، ماده‌اي ميباشد كه از دباغي پوست نپخته جانوران، به‌ ويژه گاو به‌ دست مي‌آيد . روند دباغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌‌پذير براي كاربردهاي متفاوت تبديل مي‌‌كند . محصولي كه با فرارسيدن فصل پاييز و زمستان، پرطرفدار مي گردد و با اهميت است درباره‌اش بيشتر بدانيم . در پرونده امروزِ زندگي‌سلام مي‌خواهيم با اشكال چرم آشنا شويم، راه و روش تشخيص چرم اصل از چرم بدلي را ياد بگيريم، چگونگي محافظت و حفظ از وسايل چرمي را مرور كنيم و بدانيم براي شروع يك كسب و فعاليت خانگيِ كوچك يا چه بسا گسترده و دايمي، چه گونه مي‌توان از چرم امداد گرفت . با ما هم پا باشيد . 

گونه هاي 
چرم را بشناسيم 
چرم علاوه بر پوست گاو، گاوميش، اسب، بز و گوسفند، از پوست ماهي ها، خزندگاني نظير مار، مارمولك، سوسمار و پرندگاني مانند شترمرغ نيز به دست مي آيد . 


چرم سبك ايجاد گرديده از پوست حيواناتي مثل گوسفند، بز، بزغاله و بره، بسيار دقيق و نازك، مناسب براي دوخت لباس، كاپشن، دستكش و آستري . 

چرم نيمه سنگين به دست آمده از پوست حيواناتي نظير كروكوديل و شتر مرغ، به علت كيميا و گران بها بودن مناسب براي محصولات دكوري و لوكس . 

چرم سنگين ساخت گرديده از پوست حيواناتي مانند گاو، گاوميش، گوساله و شتر، مناسب براي استفاده هاي معمولي، داراي بيشترين مقاومت و زيباترين رخ در در ميان ديگر گونه هاي چرم، به علت استحكام و مقاومت بالا مطلوب براي كيف، زيره و رويكرد كفش، تسمه هاي صنعتي و . . . 
كيف اداري
چرم گياهي در دباغي، اين گونه چرم تا حد قابليت از مواد و رنگ هاي شيميايي به كار گيري نمي شود و به جاي آن از رنگ هاي گياهي و مواد و روغن هاي حيواني به كارگيري مي شود . 

چرم جير تهيه شده از پوست بز و گوساله كه تراز گوشتي را به چهره مخملي در مي آورند و به تيتر آستر به كار گيري مي شود . 

چرم اِشبالت شبيه جير است كه از ورقه صفحه كردن چرم هاي ضخيم گاوي به دست مي آيد و در مقايسه با جير، در سطح زير تري طبقه بندي مي شود . 

چرم نبوك نظير جير و اشبالت داراي رخ مخملي است البته با ظرافت فراوان پرداخت شده و دارنده سطحي لطيف مي باشد . 

چرم ورني ساخته گرديده از پوست گوساله كه روش آن با لاك خاصي لعاب داده مي شود تا ظاهري درخشان پيدا كند . 


مزيت چرم ارگانيك نسبت به مواد مصنوعي ديدني ميباشد بدانيد با وجود رشد و پيشرفت صنعت و با نسبت دادن به مورخ و كاربرد متعدد چرم در زندگي بشر، هنوز ماده ديگري نتوانسته هست جايگزين اين ماده طبيعي شود، چرا كه مزيت‌هاي منحصربه‌فردي در مقايسه با ديگر مواد دارد كه آن را به انتخابِ نخستين صنعت‌گران، طراحان و هنرمندان تبديل كرده ميباشد . باهم برخي از اين ويژگي‌ها را مرور ميكنيم . 

عطر چرم توليدات چرمي به ادله استفاده از پوست طبيعي حيوان ها و رنگ هاي گياهي در مراحل رنگرزي، بو ويژه و مخصوص به فردي دارند البته مواد تصنعي خير صرفا براي افراد ساخت آلرژي هاي پوستي مي كنند، بلكه با اعتنا به مواد شيميايي شان، بوي ناخوشايندي هم دارا‌هستند . 

انعطاف پذيري چرم مصنوعي در برهه زماني برهه زماني اندكي دچار شكنندگي، كنار گذاشتن و پوسيدگي گرديده و لايه هاي آن پديدار مي شود، ولي چرم ارگانيك انعطاف بسيار زيادي دارااست و هيچ وقت خواص انعطاف پذيري خويش را با عبور كرد مدت از دست نمي دهد . 

تنفس پذيري چرم مانند يك جان دار زنده هوا را تنفس مي كند و رطوبت داخل را از روش منافذ ريز خود بازدم مي دهد . اين فعاليت منجر پرهيز از تعريق و بوي بد در باطن آن مي شود . ولي مواد مصنوعي، اين خاصيت شگفت انگيز را ندارند . 

فصلي نبودن توليد ها چرمي همين خواص تنفس پذيري چرم سبب گرديده كه استفاده از محصول ها چرمي منحصر به فصل خاصي نباشد . چرم ضمن جذب رطوبت بدن، آن را به سرعت از بقيه منافذ خويش بيرون مي دهد و اين گردش هوا در تمامي فصول، احساس خوشايندي در انسان ايجاد مي نمايد . 

مقاومت در برابر ضربه از ديرباز از چرم براي ساخت سپر، غلاف شمشير، زره، كلاهخود، زين اسب و امروزه در توليد غلاف اسلحه، خرقه هاي ويژه ورزشي همچون تيراندازي و موتورسواري به كارگيري مي شود . ادله آن وزن كمتر و مقاومت بالاي چرم در برابر ضربات، تنش ها و فشارهاي شديد هست . 

مقاومت در برابر حرارت مقاومت بالاي چرم در برابر حرارت آن را به يك ماده پركاربرد در صنايع متفاوت تبديل كرده ميباشد . خرقه فعاليت صنعت هاي آهنگري، ريخته گري، ذوب فلزات و لوازم نسوز، گواهي بر اين ادعاست . 

مقاومت در برابر سايش و كشش جامه رانندگان مسابقات اتومبيلراني و موتور سواري و سواركاران از نمونه هاي كاربرد چرم به واسطه اين خاصيت مي باشد . اين خصوصيت منجر مي شود در فيس پيدايش تصادف كمترين جراحت به پوست بدن راننده برسد . 

سازگار با محيط زيست در ايجاد چرم از مواد شيميايي مخرب محيط زيست و آلوده و كثيف كننده هوا و آب به كارگيري نمي شود . چه بسا درصورتي كه در فراوري چرم از مواد شيميايي به كارگيري شود، سهم آن در مقايسه با اندازه مواد شيميايي استفاده گرديده در ساخت ديگر كالاهاي مصنوعي فراوان قليل است . 

لطافت آن چه در نهايت چرم را از ديگر مواد جانور در طبيعت متمايز مي كند نرمي و لطافت ويژه آن به ادله وجود پرزهاي ذره بيني در پوست حيوان ها هست كه نمونه آن را در هيچ ماده اي نمي بضاعت يافت . منش تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي 
مدام براي خريداران توليدات چرمي، به‌خصوص با اعتنا به قيمتِ بالاي توليدات چرم، اين پرسش مطرح مي شود كه چه‌طور هنگام خريد، كلاه سرشان نرود؟ با اين خط مش ها مي توانيد تا حدودي چرم طبيعي را از تصنعي و مصنوعي تشخيص دهيد و از خريد خويش مطمئن شويد . 


دكان معتبر نخستين و اساسي تر از تمامي اين ميباشد كه از مغازه هاي داراي اعتبار چرم خريداري نمائيد كه شناسنامه و برچسب اصالت چرم را به همپا مال در اختيارتان قرار مي دهند . 

ارزش واقعي چرم ارگانيك دوچندان گران قيمت‌تر از اشكال چرم مصنوعي مي‌باشد . اگر‌چه متاسفانه ممكن است افراد سودجو، چرم‌هاي مصنوعي را به بها چرم هاي طبيعي به فروش برسانند . 

بوييدن چرم ارگانيك دارنده بوي مختص خودش مي باشد و محصولات داراي اهميت از نحوه اين عطر قابل شناسايي مي باشند . 

لمس كردن چرم طبيعي حسي گرم به دست منتقل مي‌نمايد ولي چرم مصنوعي سرد و مشقت بار است . 

ظواهر جنس پشت متاع يا اين كه كناره درزهاي دوخت چرم طبيعي، پرزدار است ولي پشت محصولات تقلبي، پارچه اي مي‌باشد . 

ضخامت ناهمگن زماني كه به قسمت ‌هاي متعدد چرم ارگانيك دست بزنيد، يك دست نيست، يعني برخي جاها نازك مي باشد و برخي جاها ضخيم‌ . 

منعكس شدن نور اگر چرم طبيعي را زير فروغ بگيريد، نوروروشنايي را يك دست منعكس نمي ‌كند و بعضي قسمت هاي آن مات و برخي نصيب ها براق به نظر مي ‌رسد . 

بافت و طرح چرم طبيعي دارنده طرح غير تكراري و مخصوص به شخص مي‌باشد . در صورتيكه روي چرم طرح تكراري ديديد، مطمئنا طرح پِرسي و چرم تصنعي و مصنوعي ميباشد . 

تست شعله چرم طبيعي به آساني حريق نمي گيرد، تغيير‌و تحول صورت نمي‌دهد و بوي بدي مانند سوختن گيسو مي دهد . اما چرم تصنعي زيرا از پلاستيك تنظيم شده، در معرض حرارت به سرعت جمع مي شود و مي سوزد . 


فعاليت 
با چرم 
مدتي مي باشد ايجاد و فروش توليدات چرمي مثل كيف‌پول، كيف گوشي و هارد اكسترنال، كيف عينك و كمربند و چه بسا دستبندهاي تزييني، به منشاء درآمدي براي اشخاص به‌خصوص بانوان خانواده تبديل شده مي‌باشد . هرچند اين مهارت به اين راحتي ها نمي باشد و نياز به آموزش دارااست ولي براي شروع، ابزار مقدماتي اين هنر را معرفي مي كنيم تا در صورتيكه مشتاق شديد، با شركت در كلاس ها و مطالعه كتاب و ديدن ويدئوهاي آموزشي، آن را به طور بي نقص بياموزيد . براي عمل با چرم، علاوه بر چرمِ نپخته كه به‌شكلِ متري و در فرآورده و رنگ‌هاي متنوع در فروشگاه‌هاي چرم‌فروشي در دسترس است، ابزارآلاتِ خاصي موردنياز هست كه بها اين ابزارآلات به نسبت مبتدي و تازه كار تا پيشرفته از حدود 50 هزار تومان آغاز و به بالا ارتقاء مي يابد . باهم برخي از مهم ترين وسايلِ مورد نياز براي ساختِ توليدها چرمي در منزل را مرور ميكنيم . 

سنبه وسيله اي است فولادي به شكل مداد با مرحله برهه زماني هاي مختلف، كه براي ترك كردن چرم، رد كردن نخ، پرچ، دكمه و . . . از آن استعمال مي شود . سنبه را روي چرم مي گذارند و با چكش يا اين كه «مشته» روي آن ضربه مي زنند . 

پانچ دستگاهي ميباشد مانند رخنه‌ كن صفحه كه با فشار گونه اش و به راحتي چرم را ترك مي نمايد . با به كار گيري از اين دستگاه نيازي به چكش، مشته و اجبار مضاعف نمي باشد و همينطور در محفظه منزل رمز و صدايي ايجاد نمي نمايد . 

تخته كار از كالا فايبر گلاس يا اين كه پلاستيك فشرده هست و براي قرار دادن چرم روي آن و شكاف كردن استفاده مي شود . 

مشته و چكش براي ضربه زدن روي سنبه و ايجاد سوراخ به كار مي رود . 

خط كش فلزي و گونيا براي آغاز كار، خط كش ۳۰ سانتي متري كافي هست اما مسلما بايستي فلزي باشد تا در اثر استعمال از تيغ، ساييده نشود . 

چسب معمولا چسب آهن، لايه هاي چرم را خوبتر به هم مي چسباند اما چرم هاي تيوپي و قوطي هم فعاليت راه انداز مي‌باشند . 

شابلون براي طرح پرتاب كردن روي چرم و همينطور تهيه رخنه‌ هاي دوخت استفاده مي شود . براي اين عمل شابلون را روي چرم مي گذاريم و با قلم مخصوص، محل مد حيث را آرم گذاري و پس از اتمام فعاليت با منزه كن منحصر به فرد رد قلم را تميز مي كنيم . 

قيچي چرم يا اين كه كاتر براي براندن چرم، كاتر بهتر از قيچي كار مي نمايد و برش تميزتري مي زند . به بانوان پيشنهاد مي شود از كاترهاي ظريف تر استعمال نمايند . قيچي هم براي برش هاي منحني و قطعات ريز مطلوب است . 

نخ موم زده نخ هاي اختصاصي دوخت چرم، ضخامت هاي متفاوتي دارا هستند كه معمولا با موم چرب گرديده اند تا به راحتي از شكاف هاي چرم عبور نمايند . در صورتيكه از نخ خشك استعمال مي فرماييد مطلقا گذشته از دوخت آن را موم كشي فرماييد . 

الگو الگوهاي مهيا كه فروشگاه هاي چرم مي فروشند يا اين كه خودمان مي توانيم از كتاب و وب پيدا كنيم . الگوي دلخواه را روي ورقه مي كشيم، آن گاه روي چرم منتقل مي كنيم، اين فعاليت نيز دقت در اندازه‌ها را بالا مي پيروزي و هم ضايعات چرم را كمتر مي نمايد . 

ديگر ابزار سوزن كوبلن دوزي، خودكار، منزه كن، مداد، قفل، پرچ، دكمه، آستر، زيپ، يراق آلات و . . . 

برچسب: كيف اداري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۴۶:۴۲ توسط:علي پور موضوع:

چطور بايد چرم را واكس زد

 

ابتدا به ياد داشته باشيدقبل از استفاده از واكس، به وسيله پد مخصوص، كثيفي و گرد و غبار را از روي چرم پاك كنيد.
كمربند
اسپري: ابتدا اسپري را خوب تكان دهيد. اسپري كردن بايد در فضاي باز و بدون وزش باد و با فاصله ۱۰ الي ۲ سانتي متري از محصول صورت پذيرد. اسپري كرئن بايد به صورت متناوب و در تمامي سطوح محصول اعمال گردد. سپس اجازه دهيد به مدت دو ساعت اسپري جذب محصول شود.
كف هاي اسپري شونده: ابتدا اسپري را تكان داده و مقداري از كف را روي سطح چرم اسپري نماييد. سپس با اسفنج مخصوص آن را به تمامي سطح چرم بماليد و اجازه دهيد تا كمي جذب چرم شده و سپس بوسيله پد مخصوص، كثيفي را از روي چرم پاك كنيد.
كرم ها و واكس هاي جامد با استفاده از اسفنج، مقدار مناسبي از كرم يا واكس را روي سطح چرم بماليد و تا قبل از جذب كامل آن، وارد محيط هاي آلوده به گرد و غبار نشويد.
واكس هاي مايع: ابتدا يك دستمال بزرگ در زير محصول قرار دهيد تا از كثيف شدن سطوح زير آن جلوگيري شود. سپسقوطي واكس را به خوبي تكان داده و قسمت اسفنجي آن را بر روي سطح چرم قرار داده و فشار دهيد تا مايع واكس خارج شود. سپس با اسفنج روي درب، مايع را به تمامي قسمت هاي محصول بماليد.
اسفنج هاي روغني: پس از اطمينان از مناسب بودن اين واكس روغني براي محصول شما، اسفنج آغشته به روغن را بر روي سطح چرم بماليد و تا قبل از جذب كامل آن، وارد محيط هاي آلوده به گرد و غبار نشويد.
 

شما هم ميتوانيد در حراج داغ تابستانه مارال چرم، كفش و كمربند هديه بگيريد.
برچسب: كمربند،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۳۷:۵۲ توسط:علي پور موضوع:

معرفي چرم

چرم هايي كه در ديبا به فعاليت مي بريم . . . 

كليه توليدها ديبا از بهترين و با كيفيت ترين چرم هاي كارخانه هاي تبريز تعيين گرديده اند، ولي مزيت حساس توليد ها ديبا چرم تنها چرم عالي نمي‌باشد چون هر چرمي ،ويژگي و بافت منحصر به فرد به فرد دارااست كه براي متاع خاصي مناسب هست و آشنايي آن حتمي است . ما با تكيه بر سال ها تجربه مان، ويژگي و ويژگي هر چرم، ضخامت و لطافتش را ميشناسيم و آن را به شايسته ترين صورت به كارگيري مي كنيم . 
كيف پول
توليدها ديبا از مرغوب ترين چرمهاي ايراني مي‌باشند كه به توجه با مواد ارگانيك و گياهي دباغي مي شوند . اين چرم ها عمدتا چرم گاوي الگانت ،چرم گاوي چاپدار ،چرم گاوي فلوتر و چرم بزي الگانت مي‌باشند . 

چرم گاوي الگانت: يك عدد از مرغوبتـرين و گرانتـرين انوع چرم گاو مي باشد . در كارخانه هاي چرم سازي كيفيت بالا ترين و شايسته ترين پوستها را كه مرحله آنها تماما صاف و بدون جراحت و لك باشد،جدا و تبديل به الگانت مي كنند . رخ اين چرم همان بافت ارگانيك پوست مي باشد كه با گذر كرد برهه زماني و به مرور استفادهه زيباتر مي شود و جلوه اي اصيل و شيك مي يابد . چرم الگانت لطافت و نرمي خاصي دارد، در عين درحال حاضر پاره اي آهار دار به حيث مي رسد . 

چرم گاوي چاپدار: چرم گاو مي‌باشد كه بر روي آن طرح و نقش هايي همچون طرح پوست كروكديل يا مار پيتون و هم طرح هاي متنوع ديگري توليد مي شود و به آن جلوه اي خوشگل و مختلف مي بخشد . چرم هاي طرح دار معمولا در محصول ها و يا اين كه در جاهايي به كارگيري مي شود كه احتمال ساييدگي و رنگ رفتگي در ارتفاع دوران وجود داراست . 

چرم گاوي فلوتر: چرمهاي فلوتر قابل انعطاف تر و لطيف خيس از چرم هاي عادي مي‌باشند و در برابر خراش و ساييدگي دوچندان مقاومند . اين گونه چرم، كه برجستگي هاي ملايمي روي آن قابل لمس هست . در مدلها و محصولاتي كه اصطلاحا ريلكس و كژوال ميباشند استعمال از اين گونه چرم مطلوب مي‌باشد .

چرم بزي الگانت: در كارخانه هاي دباغي، بهترين و مرغوب ترين نوع چرم بز تعيين و به چرم الگانت تبديل مي شود . فيس اين جور چرم ،همان بافت ارگانيك پوست است و طرح و نقش روي آن جلوه اي به طور كامل ارگانيك دارا هستند . چرم بزي نسبت به چرم گاوي قابل انعطاف تر مي باشد و به راحتي نيز صورت مي گيرد و به همين ادله نيز معمولا در محصولاتي به عمل مي فرايند كه احتياج به انعطاف پذيري بيشتري دارا‌هستند . 

برچسب: كيف پول،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۶:۳۱:۱۱ توسط:علي پور موضوع:

كفش دست ‌دوز

كفش 
دست 
‌دوز مرغوب ‌ترين كفش او مي‌گويد: مردمان در قبل عمده كارها را قبول داشتند تا جائيكه علاوه بر تامين نياز درون استان، كفش‌ هاي دست ‌دوز را به استان‌ هاي ديگر نيز مي ‌فرستاديم . 
كيف دوشي
باقري بيان داشت: كفش دوزها بر طبق مقدار حقيقي و حقيقي وواقعي پاي مشتريان كفش ايجاد مي‌كردند و مصرف ‌كننده پس از پوشيدن كفش حس حزن در هيچ نصيب پا نمي‌ كرد . 

وي در خصوص فرآيند توليد كفش مي‌گويد: ابتدا مي بايست چرم مورد لحاظ خريداري شود بعد با توجه به ذوق و ذوق وسليقه مشتري الگوهاي از پيش پباده سازي گرديده براي توليد نظر مي‌ شود . بعد چرم‌هاي با پباده سازي زمينه توجه مشتري در قالب‌ هاي از جنس چوب قرار داده مي‌ شود تا چرم وضعيت قالب را به خود بگيرد . 

اين توليد كننده، كفش دست ‌دوز را مرغوب ‌ترين كفش ذكر مينمايد و مي‌گويد: تمام فرايند از اول تا انتهاي كار دوخت كفش با توجه خاصي دنبال مي‌ شود تا كفش‌ هاي توليد شده علاوه بر ظواهر از كارآيي خير برخوردار بوده و پاي مشتري در آن سهل وآسان باشد . 

او در ادامه ورود كفش‌ هاي چيني به مملكت كشور‌ايران را وسيع ترين ضربه به توليد‌ كننده داخلي دانست و گفت: كفش‌ هاي وارد شده با رنگ ديده فريب و ارزان در بخش اعظمي از فروشگاه‌ هاي داخلي به فروش مي‌ رسد اما كفش ‌هاي ايجاد كننده داخلي كه با هزاران مشقت فراهم مي‌ شود خريداري نداشته و پشت ويترين‌ هاي فروشگاه خاك مي‌ خورد . 

باقري مي‌گويد: دوام كفش‌ هاي وارد شده بسيار كم بوده و پس از مدتي پا در درون اين كفش ‌ها رايحه گرفته و با كمترين نفوذ آب، چسب‌ هاي آن گشوده مي ‌شود . 

وي ادامه مي‌ دهد: براي تامين زندگي‌ ام تعميرات كفش هم انجام مي‌ دهم . در صورتي‌كه اين فعاليت نباشد نمي‌ دانم چطور مي‌ توانم اموراتم را بگذارنم . 

اين توليد كننده كفش در ادامه از عدم آموزش حرفه‌اش به نسل برنا ابراز نگراني كرد و گفت: امروزه ديگر كسي سراغ فراگيري كفش ‌دوزي نمي ‌رود و در حالتي كه اين جريان ادامه داشته باشد بزودي صنعت توليد كفش دست ‌دوز نظير بقيه شغل ها كه شرايط فعلي ديگر خبري از آن‌ ها نمي باشد نابود خواهد شد . 

او همچنين فقدان درآمد كافي و عدم استقبال از ايجاد كفش داخلي و همچنين عدم حمايت مسوولان ذيربط و ورود آزادانه كفش‌ هاي وارد شده را از دلائل فنا اين شغل دانست . 

باقري خواهان اتخاذ تدابيري از سوي مسئولان ذيربط براي كاستن فشارهاي ناشي از عدم امنيت شغلي و دوري از نابودي اين شغل پرسابقه و حمايت از توليدكنندگان كفش‌ هاي داخلي شد . 

يك شهروند گيلاني نيز در راي زني با خبر نگار مهر در زمينه كفش و كفش فروشي هاي مرحله شهر رشت مي گويد: به كفش فروشي رفته و براي كفشي كه فروشنده مي خاطرنشان كرد چرم اصل مي باشد 150 هزار تومان پول دادم البته آن‌گاه ازدو ماه به كارگيري كفش هايم پوسته پوسته شد طوريكه نتوانستم از آن به كارگيري كنم . هنگامي كفش ها را به كفش فروشي كه از آنجا خريد كرده بود بردم فروشنده منكر شد و من راه و روش به هيچ جايي نداشتم لطفا از سوي مطبوعات و راديو و تلويزيون در اين خصوص و همچنين كفش فروشي هاي عالي و دارنده اعتبار اطلاع رساني شود . 

شهروندي ديگري مي گويد: با لحاظ دكترم براي خريد به يك عدد از مراكز پزشكي براي خريد كفش طبابت مراجعه كرده و يك جفت كفش طبي خريدم اما هنوز سه ماه از به كارگيري آن نگذشته بود كه پاشنه يك جفت از كفشم به روش عجيبي قابل انعطاف شد و ديگر قابل به كارگيري فقدان زماني به فروشنده مراجعه كردم با جواب سربالا مواجه شدم در حاليكه موقع خريد به اينجانب گفته بود كه تا شش ماه گارانتي دارد . 
برچسب: كيف دوشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۵۰:۴۲ توسط:علي پور موضوع:

چرم حاصل از دباغي

توصيف 
چرم چرم حاصل از دباغي ( TANNING ) پوست حيوان‌ها متفاوت ميباشد كه با كمك مواد ويژه و شيميايي گياهي ، و طي عمليات يگانه از وضعيت ابتدايي خويش خارج شده و از پوست فساد پذير كلاژن به پوست مقاوم ( چرم ) مبدل مي گردد . 
كيف اداري
تعريف 
محصول پوست 
خام مراد از پوست ناپخته همان پوست حيوان كشته گرديده بدون انجام عمليات محافظ ( دباغي ) روي پوست مي باشد . بطور كلي پوست هاي پستانداران قليل و بيش مشابه بوده و دربرگيرنده سه لايه حياتي بيروني ، كوريوم ( كوتيس ) و ساب كوتيس مي باشد . لايه كوريوم ۸۵ درصد از ضخامت كل پوست را در بر گرفته و به همين جهت در روند دباغي از اهميت زيادي برخوردار ميباشد . 
سالامبور 
پوست اسيدي شده يا سالامبور ، اصطلاحا به پوستي اطلاق مي گردد كه عمليات خيساندن ، آهك زني ، جداسازي پشم ، لش زني ، آهك زدايي ، آنزيم دادن و اسيدي كردن ، بر روي آن انجام شده باشد . سالامبورها براساس اندازه و كيفيت به درجات گوناگون طبقه بندي مي شوند كه جهت ساخت كالا مرغوب ، ضروري مي باشد سالامبورهاي زمينه مصرف از گونه مرغوب انتخاب گردند . وزن متوسط سالامبورها با دقت به جور پوست حيوان متعدد مي باشد كه به طور مثال وزن متوسط هر سالامبور گوسفندي ۱/۱ كيلوگرم و سالامبور بزي ۰/۹ كيلوگرم مي باشد . 
كراست 
كراست ، اصطلاحا به چرمي اطلاق مي شود كه همه فرايند چرم سازي ، بجز عمليات تكميلي ( Finishin ) بر روي آن انجام شده است . كراست مي تواند از پوست ناپخته حيوانات گوناگون ، بدست آيد . در حقيقت كراست همگي خواص مربوط به چرم را از نظر دارا بودن انعطاف ضروري و عدم فسادپذيري دارا مي باشد . ولي هنوز جهت كاربردهاي آخرين آماده نمي‌باشد ، به عبارت ديگر كراست مستقيما در ساخت مصنوعات چرمي به عمل برده نمي شود ، بلكه خود بعنوان ماده اوليه حياتي چرم آخري از كراست به حساب مي آيد . همينطور بايستي اشاره داشت كه طبقه بندي كراست براساس پارامترهاي متعدد اعم از پوست مصرفي در ساخت آن ، كاربرد آخري آن و هم تكنولوژي ساخت انجام مي پذيرد . 
چرم 
چرم عبارتست از پوست حيوان‌ها و جانوران كه توسط پاره اي مواد شيميايي و اعمال فيزيكي و شيميايي از موقعيت ابتدايي خارج گرديده و به چهره اثبات و فسادناپذير در آمده ميباشد . به عبارت ديگر ، چرم به پوستي اطلاق مي گردد كه تمامي مراحل چرم سازي اعم از دباغي و هم عمليات تكميلي (Finishing) بر روي آن انجام شده باشد . بطوريكه بتوان از آن جهت ايجاد گونه هاي مصنوعات چرمي نظير ( كيف ، كفش ، جامه ، كمربند و …) استفاده نمود . 
اشكال 
ماركهاي فرنگي و داخلي جان دار در بازار ايران چرم شهر مشهد مقدس ، پارس ، شكوه و شهناز از گزاره مارك هاي داراي شهرت چرم داخلي مي‌باشند و در دربين مارك هاي خارجي هم مي بضاعت و توان به D&G , Gucci , manqo Zara اشاره نمود كه اكثر اوقات توليد كشورهاي ايتاليا ، تركيه ، ايالات متحده و كره ميباشند كه در اين في مابين توليدات ايتاليا گرانترين اين كالاها به شمار مي فرايند . چرم هاي مشكي ، كرم و قهوه اي با بيشترين استقبال روبه رو بوده و رنگ هاي قرمز رنگ و صورتي در مقام هاي بعدي جاي دارا‌هستند . 

گونه هاي چرم را به چرم گاوي ، گوسفندي ، بزي و چرم گوساله ، گاو ميش ، شتر مرغ ، سوسمار ، مار و … تقسيم مي شوند كه در اين في مابين چرم سوسمار گران ترين و چرم بز ارزان ترين هستند كه در مرز و بوم ما چرم سوسمار به ندرت موضوع استعمال قرار مي گيرد و اغلب محصول ها توليدي داخلي از چرم گاو و گوسفند تنظيم مي شوند . 

چرم هاي بز و گوسفند ، چرم هاي سبك و چرم گاو و گاو ميش از مدل چرم هاي سنگين وزن ميباشند كه هر كدام كاربرد يگانه خويش را دارا هستند . 
هر چه ميزان كار و پرداخت روي چرم عمده باشد ، به همان نسبت نيز چرم قيمت و
برچسب: كيف اداري،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ اسفند ۱۳۹۷ساعت: ۰۵:۵۳:۱۹ توسط:علي پور موضوع:

راههاي تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي

با توجه به ازدياد جنس هاي فيك و تقلبي در بازار خريد كردن براي مردمان دشوار شده مي‌باشد . يكي از مواردي كه قلابي يا تصنعي آن مضاعف است چرم ميباشد . تشخيص چرم ارگانيك يا اين كه اصل از تصنعي عمل زياد راحتي است و به راحتي مي‌توانيد در هنگام خريد به ارگانيك بودن آن پي ببريد . يك عدد ديگر از مورد ها كليدي فهميدن مرتبه كيفيت چرم هست كه در انتها مقاله به آن اشاره كرده ايم . 
كيف زنانه
راههاي 
تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي 
تشخيص 
چرم اصل 
حواستان به ليبل فرآورده باشد . بخش اعظمي از ايجاد كنندگان دقيقا اشاره نمي‌كنند كه كالا موضوع حيث چرم ارگانيك هست يا خير و خوبي . توليد كنندگان چرم مرغوب و خوب مدام روي فرآورده ارگانيك بودن چرم خويش را اعلام مي‌نمايند . در صورتيكه عبارت ” manmade material ” روي چرم بود نخريد زيرا ۱۰۰% چرم تصنعي ميباشد . 
چرم ارگانيك در اصل دارنده يك عدد از نوشته هاي پايين ميباشد : 
real 
leather 
genuine 
leather 
top 
/ fall grain leather 
made 
with animal product 
تشخيص 
كفش چرم اصل 
مشخصه هاي چرم طبيعي را بدانيد . چرم طبيعي مي بايست دارنده منافذ ، خطوط و چروك باشند زيرا از پوست حيواناتي مثل : گوسفند ، بز و گاو ايجاد گرديده اند . البته ساخت كنندگان نيز زنگ گرديده اند و چرم هاي تصنعي خويش را نيز با همين مشخصه ايجاد مي‌نمايند به اين ترتيب فقط به اين مورد اكتفا نكنيد . 

عكس 
چرم طبيعي 
پاره اي چرم را فشار دهيد . چرم طبيعي وقتي فشرده ميشود مثل پوست بشر در آن چين و چروك بوجود مي آيد . چرم تصنعي و مصنوعي معمولا هيچ تغييري نمي كنند . 

كفش 
چرم اصل 
از شم بويايي به كار گيري نمائيد . چرم طبيعي بوي ارگانيك پوست را مي‌دهد اما چرم هاي مصنوعي بوي مواد شيميايي يا پلاستيك را عر . بوي چرم طبيعي خيلي با چرم تصنعي و مصنوعي فرق داراست و به راحتي تشخيص داده مي‌شود . 

تست 
حريق چرم 
چرم را با حريق آزمايش كنيد . به زمان ۵ تا ۱۰ ثانيه آتش فندك را روي يك فقطه از چرم بگيريد . چرم ارگانيك تنها پاره اي نيم سوز مي گردد و بوي مو سوخته ( كز ) را مي‌دهد ولي چرم مصنوعي حريق مي گيرد و بوي پلاستيك سوخته را مي‌دهد . 

چروك 
چرم طبيعي 
به كناره هاي چرم توجه فرمائيد . كناره هاي دوخته شدن چرم ارگانيك ناهموار و رشته فن مي‌باشد البته كناره هاي چرم تصنعي به ادله برش با دستگاه داراي لبه هايي منظم و بي نقص ميباشد . 

كاپشن 
چرم اصل و طبيعي 
چرم را تا كنيد . چرم طبيعي در صورت تا كردن رنگ آن كمي عوض ميگردد اما چرم هاي تصنعي و مصنوعي اصولا تغييري نمي‌كنند . 

تشخيص 
چرم ارگانيك از مصنوعي 
با آب چرم را آزمايش كنيد . ميزان كمي آب روي چرم بريزيد و چندين ثانيه شكيبايي نماييد در حالتي كه جذب شد چرم طبيعي است البته در‌صورتي‌كه ليز خورد يا تغييري نكرد چرم تصنعي مي‌باشد . 

چرم 
ارگانيك ارزان 
حواستان به ارزش چرم باشد . چرم ارگانيك قيمت بالا و مقطوعي دارد البته انواع كيفيت گوناگون هم دارااست كه در ادامه توضيح مي دهيم ولي در وضعيت كلي در صورتيكه بها چرم ذيل بود به احتمال مضاعف چرم تصنعي و مصنوعي ميباشد . 

رنگ 
چرم طبيعي 
رنگ را ملاك چرم طبيعي قرار ندهيد . چرم هاي طبيعي نيز نظير چرم هاي تصنعي و مصنوعي را ميتوان به هر رنگ دلخواه در آورد بنابراين رنگ را ملاك قرار ندهيد . 

راهنماي 
تشخيص جايگاه مرغوبيت چرم 
اشكال 
چرم طبيعي 
اشكال متعدد چرم را بشناسيد . 
۴ جور و درجه چرم داريم كه به نسبت قيمت و كيفيت در پايين ليست گرديده اند و در ادامه همگي آنان را نظارت خوا هيم كرد : 
full 
grain leather 
top 
grain leather 
genuine 
leather 
bonded 
leather 
چرم 
رتبه 1 
full grain leather : اين نوع چرم صرفا براي براي وسايل لوكس با قيمت فراوان بالا به كار گيري ميشود كه از لحاظ دوام ، زيبايي و ديگر مورد ها از تمام چرم ها خوبتر هست . اين اولي لايه پوست حيوان مي‌باشد . 

انواع 
چرم مصنوعي 
top grain leather : اين دسته چرم از لحاظ مقاومت و زيبايي مقداري از چرم ” full grain leather ” كمتر ميباشد اما به نسبت كيفيت زير تر ارزش ذيل خيس و سنجيده تري نيز دارااست . اين چرم لايه دوم پوست حيوان است . 

چرم 
يا اين كه جير 
genuine leather : اين دسته چرم يك راه آن جير هست كه اكثر چرم هاي مصرفي نيز از همين جور چرم مي باشد . اين دسته چرم به ميزان ۲ نوع گفته گرديده در بالا مقاومت ندارند البته نسبت به ارزش آن بها خريد را دارند . 

كيف 
چرم طبيعي 
bonded leather : اين مدل چرم را نخريد چون از تكه چرم هاي اضافي ديگر وسايل ساخته گرديده اند . اينگونه چرم ها يكپارچه نبوده و زيبايي كافي را ندارند . كيفيت اينگونه چرم ها زياد تحت هست . 
برچسب: كيف زنانه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۴۷:۲۲ توسط:علي پور موضوع:

كاربرد چرم

كاربرد 
چرم[ويرايش] چرم، كاربردهاي مختلفي داراست . ولي استعمال از چرم در ساخت كاپشن، كيف و كفشعمده است . 

كيف دوشي

كاربردهاي چرم: پوشاك نظير شلوار، كراوات، دستكش، كت، كاپشن و كفش، كمربند .وسايل 
جانبي نظير كيف، جاكليدي تاريخچه 
چرم در ايران[ويرايش] در كشور‌ايران نوشته‌هايي مربوط به پس از حملهٔ مغول، از خواجه رشيد الدين، نشان‌گر آنست كه تجارت چرم و پوست در كشور ايران پررونق بوده‌است، اين اوراق گواه شهرت برخي شهرها مثل تبريزو شيراز در اين دوره مي‌باشد . در دورهٔ قاجار، همدان راءس اساسي ساخت نوعي چرم، معروف به «چرم همداني» بوده‌است، كه از پوست گوسفند تنظيم مي‌شد . در سال ۱۲۶۷ از پاراگراف كارهايي كه امير كبير به نمايشگاهي در لندن فرستاد، پوست بوده‌است . به علاوه در اين عصر صادرات پوست و چرم، از اكثر زمان ها شهرهاي ايران به روسيه و عثماني و هند رونق بسيار داشت . علاوه بر همدان، شهرهاي تبريز و اصفهان هم در ساخت و صادرات چرم سهم به‌سزايي داشته‌اند . اولين كارخانه چرم سازي كشور‌ايران در سال ۱۳۰۸ خورشيدي در شهر تبريز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان نيز كارخانه‌هايي تأسيس شد .[۲] 
در سال ۱۳۱۱ نخسيتن كارخانه ماشيني و مدرن چرم سازي در همدان بوسيله اردشير يگانگي بنيان گذارده شد .[۳] مورخ عمل حقيقي و واقعي صنعت چرم سازي در كشور‌ايران را مي بايست از مورخ فعاليت صنعت چرم در همدان محاسبه كرد . از آن پس اين صنعت به تدريج در مملكت گسترش يافت به گونه‌اي كه تعداد كارخانه‌هاي چرم سازي از يك كارخانه در سال ۱۳۱۱ به ۲۲ كارخانه در سال ۱۳۲۲ افزايش يافت .[۴] .چرم اصل را چه گونه تشخيص دهيم[ويرايش] .تشخيص چرم ارگانيك از چرم توليد دست بشر در برخي مورد ها مضاعف مشقت بار هست . چرم طبيعي دوچندان گرانتر از چرم مصنوعي مي‌باشد . برخي از كالاهاي چرمي در شراي با چرم اصل ايجاد شده باشند، معمولاً داراي شناسنامه بوده كه داده ها مربوط به فرآورده در آنها درج شده‌است . در مورد بعضا از توليدها چرمي در صورتي‌كه امكانش وجود داشته باشد، به قسمتهاي برش خورده آنها نگاه نمائيد . در صورتي‌كه در آن بخش‌ها نشانه‌اي از موقعيت پلاستيكي و نرم مشاهده كرديد چرم طبيعي نيست . چرم را لمس نمائيد . چرم ارگانيك بسيار نرم و منعطف هست . چرم را بو كنيد . چرم ارگانيك بوي معين و يگانه دارد كه هيچوقت نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد . به بافت چرم نگاه نماييد در‌صورتي‌كه گره‌ها، اختلال و فرجهاي آن طبق الگويي قابل شناسايي باشد، چرم تصنعي و مصنوعي مي باشد . چرم طبيعي و تصنعي را از پشت آنان هم مي‌توان از نيز تشخيص داد . چرم تصنعي و مصنوعي داراي پوششي در نصيب پشت مي باشد كه هنگام برش آسيب مي‌بيند و كاملاً مشخص ميباشد . 
Translate 
this page چرم، جنسي مي‌باشد كه از دباغي پوست ناپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست مي آيد . 
مراحل دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ طبيعي پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي … ‎۱ 
اشكال چرم · ‎۳ تاريخچه چرم در ايران تحقيق 
درمورد چرم / چرمسازي – سامانه مقاله‌ها فارسي و انگليسي www .iranarticles .com/index…/تحقيق…/تحقيق-درمورد-چرم-چرمساز… 
Cached 
Similar 
Translate 
this page همگي چيز درباره چرم . 
وجود واژه‌هايي مانند اديم، كيمخت، ساغري، تيماج، سختيان در لهجه پارسي گذشته از اسلام و همچنين وجود كلمه هاي مرتبط با وسايل و ابزار هاي چرمي مثل … درباره 
چرم ارگانيك ، تاريخچه ، گونه هاي چرم، شروع كار با چرم و تشخيص چرم …


برچسب: كيف دوشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۴:۳۹ توسط:علي پور موضوع:

كاربرد چرم

كاربرد 
چرم[ويرايش] چرم، كاربردهاي مختلفي داراست . ولي استعمال از چرم در ساخت كاپشن، كيف و كفشعمده است . 

كيف دوشي

كاربردهاي چرم: پوشاك نظير شلوار، كراوات، دستكش، كت، كاپشن و كفش، كمربند .وسايل 
جانبي نظير كيف، جاكليدي تاريخچه 
چرم در ايران[ويرايش] در كشور‌ايران نوشته‌هايي مربوط به پس از حملهٔ مغول، از خواجه رشيد الدين، نشان‌گر آنست كه تجارت چرم و پوست در كشور ايران پررونق بوده‌است، اين اوراق گواه شهرت برخي شهرها مثل تبريزو شيراز در اين دوره مي‌باشد . در دورهٔ قاجار، همدان راءس اساسي ساخت نوعي چرم، معروف به «چرم همداني» بوده‌است، كه از پوست گوسفند تنظيم مي‌شد . در سال ۱۲۶۷ از پاراگراف كارهايي كه امير كبير به نمايشگاهي در لندن فرستاد، پوست بوده‌است . به علاوه در اين عصر صادرات پوست و چرم، از اكثر زمان ها شهرهاي ايران به روسيه و عثماني و هند رونق بسيار داشت . علاوه بر همدان، شهرهاي تبريز و اصفهان هم در ساخت و صادرات چرم سهم به‌سزايي داشته‌اند . اولين كارخانه چرم سازي كشور‌ايران در سال ۱۳۰۸ خورشيدي در شهر تبريز بنا شد و پس از آن در همدان، تهران و اصفهان نيز كارخانه‌هايي تأسيس شد .[۲] 
در سال ۱۳۱۱ نخسيتن كارخانه ماشيني و مدرن چرم سازي در همدان بوسيله اردشير يگانگي بنيان گذارده شد .[۳] مورخ عمل حقيقي و واقعي صنعت چرم سازي در كشور‌ايران را مي بايست از مورخ فعاليت صنعت چرم در همدان محاسبه كرد . از آن پس اين صنعت به تدريج در مملكت گسترش يافت به گونه‌اي كه تعداد كارخانه‌هاي چرم سازي از يك كارخانه در سال ۱۳۱۱ به ۲۲ كارخانه در سال ۱۳۲۲ افزايش يافت .[۴] .چرم اصل را چه گونه تشخيص دهيم[ويرايش] .تشخيص چرم ارگانيك از چرم توليد دست بشر در برخي مورد ها مضاعف مشقت بار هست . چرم طبيعي دوچندان گرانتر از چرم مصنوعي مي‌باشد . برخي از كالاهاي چرمي در شراي با چرم اصل ايجاد شده باشند، معمولاً داراي شناسنامه بوده كه داده ها مربوط به فرآورده در آنها درج شده‌است . در مورد بعضا از توليدها چرمي در صورتي‌كه امكانش وجود داشته باشد، به قسمتهاي برش خورده آنها نگاه نمائيد . در صورتي‌كه در آن بخش‌ها نشانه‌اي از موقعيت پلاستيكي و نرم مشاهده كرديد چرم طبيعي نيست . چرم را لمس نمائيد . چرم ارگانيك بسيار نرم و منعطف هست . چرم را بو كنيد . چرم ارگانيك بوي معين و يگانه دارد كه هيچوقت نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد . به بافت چرم نگاه نماييد در‌صورتي‌كه گره‌ها، اختلال و فرجهاي آن طبق الگويي قابل شناسايي باشد، چرم تصنعي و مصنوعي مي باشد . چرم طبيعي و تصنعي را از پشت آنان هم مي‌توان از نيز تشخيص داد . چرم تصنعي و مصنوعي داراي پوششي در نصيب پشت مي باشد كه هنگام برش آسيب مي‌بيند و كاملاً مشخص ميباشد . 
Translate 
this page چرم، جنسي مي‌باشد كه از دباغي پوست ناپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست مي آيد . 
مراحل دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ طبيعي پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي … ‎۱ 
اشكال چرم · ‎۳ تاريخچه چرم در ايران تحقيق 
درمورد چرم / چرمسازي – سامانه مقاله‌ها فارسي و انگليسي www .iranarticles .com/index…/تحقيق…/تحقيق-درمورد-چرم-چرمساز… 
Cached 
Similar 
Translate 
this page همگي چيز درباره چرم . 
وجود واژه‌هايي مانند اديم، كيمخت، ساغري، تيماج، سختيان در لهجه پارسي گذشته از اسلام و همچنين وجود كلمه هاي مرتبط با وسايل و ابزار هاي چرمي مثل … درباره 
چرم ارگانيك ، تاريخچه ، گونه هاي چرم، شروع كار با چرم و تشخيص چرم …


برچسب: كيف دوشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ساعت: ۰۷:۳۴:۳۶ توسط:علي پور موضوع: